ĢIS diena 2021

Šogad, saprotot, ka pasākumam aizvien jāpaliek tiešsaites formā, RTU Ģeomātikas katedra vēlējās izmantot iespēju un ĢIS dienas 2021 nosvinēt kopā ar citvalstu kolēģiem. Tā nu katedras digitālie ceļi aizveda uz MSU Mērniecības un Ģeomātikas katedru un kopā tapa ĢIS dienas seminārs-diskusija "Starptautiskā tiešsaistes ĢIS diena starp kontinentiem Rīga (RTU) - Gveru (MSU)".

RTU Ģeomātikas katedra ĢIS dienas 2021 šogad atzīmēs 17. novembrī un ar ļoti īpašu publisku pasākumu. Pasākuma robežas stiepjas pāri kontinentu robežām un pāri ekvatoram, veidojot savienojumu digitālajā pasaulē, kas iesaistītu dažnedažādus cilvēkus kā pasniedzējus, tā arī studentus un dotu tiem iespēju nozari parādīt pasaules mērogā. Noteikti visiem notikuma dalībniekiem būs iespējams daudz ko jaunu uzzināt, paceļot virtuāli, iegūt jaunus draugus un paplašināt savu izziņas pasauli.

Mūsu partneris jeb ceļabiedrs šajos svētkos atrodas otrpus ekvatoram Zimbabvē, pilsētā Gvera, kur atrodas arī Midlands Valsts universitāte (MSU) ar tās desmit fakultātēm un turpat 30 000 studentiem.  Mums radniecīgā Mērniecības un ģeomātikas katedra atrodas Zinātnes un tehnoloģiju fakultātē. Un par šo unikālo sadarbības veidu un atbilstošo kontaktu mums jāpateicas mūsu katedras 2021. gada absolventam, kurš dzīvo turpat blakus MSU, Zimbabvē.

Šādi jauni kontakti paver daudz jaunu iespēju gan studentiem, gan arī pasniedzējiem. Tas paver iespējams pieteikt kopējus projektus un attīstīt pārrobežu sadarbību, apmainoties pieredzē un zināšanās. Bagātinot citus arī paši attīstāmies un augam. Starp citu, ĢIS dienā mēs viesosimies pie kolēģiem 14 000 km attālumā, pāri ekvatoram un ja mēs izvēlētos braukt ar automašīnu, tad ceļā būtu jāpavada vismaz 8 diennaktis. Kā arī jāatzīmē, ka mēs atrodamies vienā laika joslā, kas, savukārt, krietni atvieglo elektronisko saziņu.

Pasākuma programma solās būt interesanta ar ziņojumiem no abām augstskolām un studentu auditorijas piedalīšanos, kur būs iespējams uzdot jautājumus un paust savu skatījumu. Ja Tev ir interese piedalīties, tad lūgums sazināties ar mums rakstot e-pastu uz geomatika@rtu.lv

Vairāk informācijas par MSU Mērniecības un ģeomātikas katedru vari atrast šeit!