Erudīcijas konkurss "Vai tu esi mērnieks nr.1?" veiksmīgi noslēdzies

Priecājamies par veiksmīgi notikušo erudīcijas konkursa "Vai tu esi mērnieks Nr.1?" finālu, kas norisinājās RTU viesmīlīgajās telpās un saveda kopā piecas erudītākās Latvijas Universitātes (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU)  un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komandas. 
Tieši pirms Lieldienām, 15. aprīlī komandas – EKERI, REPERI un KALIBRĒTAIS LINEĀLS, KLIO un PRO ĢEODĒZISTI satikās, lai cīnītos par titulu “Mērnieks Nr.1.”

Konkurss notika 4 daļas
Sākumā katra komanda sniedza priekšnesumu kā sveicienu pārējām komandām un žūrijiai. Priekšņesumā bija jāattēlo savas komandas nosaukums un motto, priekšnesumā iekļaujot mērniecības tematiku  
Pēc tam katra komanda izspēlēja mēmo šovu, kurā būs jāmin vārdi saistīti ar mērniecības nozari.
Līdzīgi, kā konkursa pirmajā kārtā komandām bija arī jāatbild uz erudīcijas teorētiskajiem jautājumiem, kas  aptvērta tādas tēmas kā Zemes parametri, mērniecības vesture, instrumenti, kartogrāfija un inženierģeodēzija. 
Atšķirībā no pirmās kārtas – praktiskie uzdevumi tika pildīti ārpus telpām. Šajā daļā vērtēja ne tikai ātrumu, bet arī iegūto rezultātu un precizitāti. 

Sadaļā Galerijas & Video ( http://geomatika.rtu.lv/lv/ieraksts/galerijas-video ) ir iespējams iepazīties ar konkursa norisi - bildēs.

 

Konkursa kopvērtējumā sadalījums pa vietām:
I KLIO (RTU)
II  KALIBRĒTAIS LINEĀLS (RTU)
III EKERI (LLU)
4. REPERI (LLU)
5. PRO ĢEODĒZISTI (LU)
Ģeomātikas katedrai ir patiess prieks, ka pirmās divas vietas un Latvijasmernieks.lv izcīnījuši mūsu studenti. Novēlam  visiem studentiem turpināt attīstīties un piedalīties arī citos līdzīgos konkursos un sasniegt vēl augstākus mērķus! 

Paldies SIA „Latvijasmernieks.lv" un LU, LLU par lielisko sadarbību!